Sayfalar

18 Eylül 2013 Çarşamba

EN GENÇ İNTERNET ZENGİNİ

Yahoo tarafından 1,1 milyar dolara satın alınacağı duyurulan blog sitesi Tumblr'ın sahibi New York'lu 26 yaşındaki David Karp, internetten para kazanma konusunda büyük bir başarı yakaladı ve dünyanın en genç internet milyarderi ünvanını aldı.
internetten para kazanma 


İnternette blog servisi olarak faaliyet gösteren Tumblr web sitesinin sahibi David Karp 26 yaşında internet sektörünün en genç milyarderi oldu. Amerikalı internet devi Yahoo tarafından satın alınacağı duyrulan Tumblr web sitesi için 1,1 milyar dolar (2 milyar lira) ödeneceği açıklandı. Şubat 2007'de kurduğu twitter tarzı micro blog servisiyle internetten para kazanarak milyarder olan Karp'ın 15'li yaşlarda başlayan internet girişimciliği meyvesini verdi. Karp ile aynı yaşlarda olan kişiler halen sosyal paylaşım sitelerinde veya oyun sitelerinde vakit öldürürken, Karp'ın bulduğu bu fikir kendisini dünyanın en genç internet zengini yaptı. Karp onlarca internetten para kazanma yollarından sadece birini deneyerek, çalışarak zengin oldu.

YENİ NESİL DİĞER MİLYARDERLER

Google'ın kurucularından Larry Page 17,5 milyar dolar, yine Google'ın kurucularından Sergey Brin 17,5 milyar dolar, Amazon.com web sitesinin kurucularından Jeff Bezos 12,3 milyar dolar, Google'ın CEO'su Eric Schmidt 6,3 milyar dolar, Japon internet şirketi SoftBank'ın yöneticisi Masayoshi Son, 5,9 milyar dolar, Ebay.com'un kurucusu Pierre Omidyar 5,2 milyar dolar, Japon alışveriş sitesi Ichiba'nın yöneticisi Hiroshi Mikitani 4,8 milyar dolar, Facebook'un kurucusu Mark Zuckerberg 4 milyar dolar, Çinli sohbet servisi Tencent'in yöneticisi Ma Huateng 3,6 milyar dolar, Çinli arama motoru Baidu'nun kurucusu Robin Li 3,5 milyar dolar, Alibaba.com'un kurucusu Jack Ma 1,2 milyar dolarlık servetleri ile internetten para kazanma konusunda yeni nesil diğer milyarderler arasında yer almaktadırlar.

İnternet para kazanma konusunda bizlere yüzlerce fırsat sunmaktadır. Sizlerde internetten para kazanma konusunda ciddi iseniz, bu yollardan birini seçerek hemen başlayabilirsiniz, detaylı bilgi için hemen tıklayın


internetten para kazanma

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder